430 Super Sport Crossover

Formula_430SSC-tekne(19)

Özellikler


430 SSC OFFSHORE MOTORYAT TAM DONANIMLI

Sağlam bir konstrüksiyona sahip kumanda konsolunun likit siyah renk kumanda panelinde çift 12s Raymarine geniş renkli dokunmatik ekranlı GPS Chartplotter navigasyon cihazı bulunur. Bunlar çift hatta üçlü gS165 modeline yükseltilebilir.  Offshore motoryat 430 SSC’nin konsolunda Mercury DTS -Dijital kumanda kolları ile VesselViewTM motor kontrol paneli ve  akıllıca yerleştirilmiş metal aksanlı aç-kapa butonları bulunur. Raymarine gS95 için ilave cep telefonu aboneliği alındığında, wireless iPad™ sayesinde tüm switch kontrollerini parmak uçlarınıza getirmek mümkündür.


GÜVERTEDE AÇIK MUTFAK

Şef tasarımlı, şık Corian® kaplı açık hava mutfağındaki  hazırlıklarınız misafirleriniz için görsel bir şölene dönüşecek. Sürgülü kapağa sahip entegre evye, özel tasarım musluk, yüksek hacimli paslanmaz çelik panelli çekmeceli tip Isotherm buz-dolabı, entegre çöp kutusu ve kağıt havlu tutacağı ile her şey yerli yerinde ve el altındadır. Star-Board® malzemeden yapılmış derin çekmeceler tüm mutfak aletlerinizi tencerelerinizden ayırır ve onları bulmaya alışık olduğunuz yerde tutar. Opsiyonel bir 220V elektrikli ızgara güverte arkasındaki yerine mükemmel oturur. Böylelikle mutfaktan ayrı bir kısımda, havadar bir noktada şeflerin becerilerini göstermesine imkan sunar…


TEKNE SAHİBİNE AİT ÖZEL KISIM

Kabininin arkasında perdeyle ayrılan kısımda sabit kurulu olan iki kişilik queen size Sensus® hafızalı süngerli özel bir yatak yer alır. Tavan deri döşemeyle kaplanmış olup ayrı ayrı kullanılabilen okuma lambaları ve yastıklar mevcuttur. Eşyalar için özel yer ayrılmıştır. Temassız şarj sistemiyle ve ayak ucundaki derin eşya bölümlerinde bulunan USB şarj portlarıyla bu bölüm mükemmel bir dinlenme alanıdır. Soundbar aksesuarı da olan 32” LED/LCD HD TV ve Blueray DVD oynatıcının arkasında ilave eşya koyma yerleri bulunur


SANAL TUR - 430 SSC

Formula 430 SSC Offshore Motoryat -

Tüm Dünyaların En İyisi 

offshore-motoryat-tekne-FORMULAKarşınızda offshore teknecilik deneyiminde devrim yaratmaya aday Super Sport Crossover Serisinden “430 SSC”. Formula Boats bu yeni konseptinde Super Sport serisinin güvenilir performans özelliğini Bowrider serisinin  baş taraftaki açık oturma grubuyla ve eşsiz Crossover Bowrider serisinin kabin özellikleriyle birleştirmiş ve ona merkez konsollu teknelerin çevikliğini katmıştır. Sonuç, paradigma değiştiren, herşeyin en iyisini tek bir  modelde birleştiren maceracı offshore motoryat 430 SSC!  13,1 m (43′) boyu ve 3,7m (12′) eniyle Formula 430 SSC, Super Sport Crossover serisinin amiral gemisi olma özelliğini taşır.

“TASARIMCI – JOHN ADAMS” HARİKASI
offshore tekne FORMULA offshore motoryat

Formula’nın özel tasarımcısı John Adams, Offshore motoryat hayranlarının rüyası bir tekneyi kendi yorumuyla tasarlamıştır.  Formula tesislerinde bizzat üretim prosesine dahil olarak eserini en şık haliyle ortaya koymuştur. Neredeyse 40 ayak – 12 metre boyunda sahip düz ayak-kademesiz bir zemine sahip olan 430 SSC, Smart Zone™ konseptiyle üretilmiştir. Bu konsept teknedeki misafirlerin birbirleriyle iletişimde bulunmalarına ön ayak olmayı hedefler. Bu konsept kapsamında 430 SSC’nin kumanda konsolu yana alınarak güverte alanının verimli kullanılması sağlanmıştır. Böylelikle çeşitli aktivitelerde ve iletişimde bulunulması teşvik edilmiştir. Buna kabin içinde yatma alanına dönüştürülebilen, ortadaki masasıyla sofra keyfi yapılabilen U-düzen oturma grubu; tekne sahibine özel,  Sensus® hafızalı süngerli çift kişilik Queen size yatağı olan dinlenme alanı; ayakta durulabilen WC-duş kabini; mutfak ve TV-BluRay DVD çalarlı eğlence merkezi gibi daha önce yalnızca baş tarafı kapalı teknelerde görülebilen özellikler eklendiğinde 430 SSC’nin sunduklarına hayran kalmamak elde değildir.

4300 SSC offshore motoryat kumanda konsoluMUHTEŞEM KUMANDA KONSOLU

Kumanda konsolu yanda olan offshore motoryat 430 SSC, iyi destek alınarak oturulan ve aynı zamanda son derece konforlu da olan üç kişilik kaptan koltuğuna sahiptir. Koltuğun bu yapısı, 430 SSC’deki Formula’nın Offshore mirasının değerini artırmaktadır. Koltuk alt minderleri deniz şartlarına ve yapılan aktivitelere göre farklı konumlandırılabilmektedir. Ayakta durmak, dayanarak gitmek ve konforlu bir şekilde oturmak için herkesin tercihine göre minder konumunu ayrı ayrı değiştirebilmektedir. Sağlam yapıya sahip Konsol panelinde geniş renkli dokunmatik ekranlı çift Raymarine eS128 GPS navigasyon cihazı yer almaktadır. Opsiyonlar arasında verilen  üst navigasyon paketlerine geçildiğinde bunlar yerlerini ikili hatta üçlü Raymarine gS165 navigasyon cihazına bırakmaktadır.

Kumanda konsolundaki şık Likit siyah kumanda panelinin üzerine şık metal dekor parçaları yerleştirilmiştir. Konsolda SmartCraft VesselView™ ekranı ve Mercury® DTS dijital kontrollü gaz-vites kolları yer alır. Su geçirmez arka aydınlatmalı kumanda butonları panele akıllıca bir düzende yerleştirilmiştir.

SON TEKNOLOJİ EMRİNİZDE

430 SSC, Raymarine gS95 ekran ve kablosuz bağlantıya sahip iPad™ ile etkileyici dijital kumanda özelliğini parmaklarınızın ucuna getiriyor. Abonelik alındığında akıllı cep telefonu gibi cihazlardan 430 SSC’deki komutları uzaktan verebilme imkanına sahip olursunuz.

Deri kaplamalı açısı ayarlanabilir paslanmaz çelik dümene ve joystick kumandaya sahip kumanda konsolu göz kamaştırıcı güzelliğe sahiptir. Burada seçiminize göre dörtlü Mercury 350 Verado,  dörtlü Mercury 400 Verado veya dörtlü Mercury Racing 450 dıştan takma motorların vereceği güce hükmetme keyfini yaşayacaksınız.

MAXİMUM KONFOR

Kaptan koltuğunun önünde elektrik kumandalı yükseltilip alçaltılabilen ayak basma tabanları koltuğa daha rahat yerleşmenizi sağlar. Konsola ve koltuk arkalıklarında stratejik noktalara entegre edilmiş hava çıkış kanallarına sahip 30.000 BTU’luk sıcak-soğuk dijital klima sistemi sürüş keyfine yeni bir boyut getirmektedir. Torpidoya yerleştirilmiş Rockford Fosgate® AM/FM radyolu iPod/MP3 çalma özellikli , Bluetooth®’lu ses sistemi 600 Watlık bir amplifikatörle  güçlendirilmiştir. Mavi LED arka aydınlatmalı, krom çerçeveli 10 adet JL Audio hoparlör ve yine mavi LED arka aydınlatmalı 200W’lık iki adet subwoofer üzerinden temiz ve doyurucu bir ses alırsınız.

Kumanda konsolunun üzerindeki deri kaplama son derece şık ve kaliteli bir görünüm vermektedir. Akıllıca hesaplanmış ebatlara sahip kilitlenebilir bir torpido gözü siz günün tadını çıkarırken telefon ve değerli eşyalarınız için emniyetli bir ortam sunar. Koltuk altından sürülerek çıkarılan Yeti® Tundra 35 buzluk, serin içeceklerin her an elinizin altında olmasını sağlar.

U-ŞEKİLLİ OTURMA GRUPLARIoffshore motoryat koltukları 430 SSC

430 SSC offshore motoryat gerçek anlamda her tekne sevdalısının tercihine hitap edecek bir yapıya sahiptir.  Güvertesi, öndeki nefes kesici geniş ve açık oturma grubundan  tam genişlikte elektrik kumandalı sunroofu olan ve cam sistemiyle çevrili coupe hardtopa kadar tam bir efsane! Üçlü kaptan koltuğundan arkadaki u-şekilli oturma ve dinlenme locasına kadar her yer denizler üzerinde olmanın keyfini en üst seviyeye taşıyacak niteliktedir. Ufuklara uzanan eşsiz manzaraların tadına varırken yapılan keyifli sohbetler hayat boyu unutmayacağınız en güzel anlarınız olacak. Klasik yapıdaki dar bir kabine sıkışmayı hak etmeyen hayallerinizinin açık denizlerde özgürce yükselmesine izin verin!

İster ufuklara yöneliyor olun, ister kıyı boyunca seyredin, misafirlerinizi Formula performansı ve lüksüyle şımartın: Formula’da seyirleriniz daima süratli ama oturaklı, akıcı ve güvenli olur. Dikkatlice işlenmiş çift dilkişe ve kontrast yaratan aksan parçalarıyla fitillere sahip koltukların teknenin dış rengiyle mükemmel bir uyum içinde olması harika bir görünüm sunar. Bununla birlikte koltukların altlarında geniş eşya koyma yerlerine sahip olması tasarımda erişilen uzmanlığa işaret etmektedir.

Formula 430 SSC offshore motoryat açık mutfak
AÇIK HAVADA MUTFAK

Bir offshore motoryat olmanın çok ötesinde olan 430 SSC’de kesintisiz eğlence dolu saatler sizi bekliyor. Keyifli saatlerin başmimarı niteliğindeki “SmartZone Tasarım” özelliği ile güvertedeki her santimetre karenin en verimli şekilde kullanılması sağlanmıştır. Geniş, konforlu U-düzen oturma grubu ve iskele taraftaki uzun koltuktan oluşan alanlar misafirler arası iletişimi her an başlatmaya hazırdırlar. Yemek için bir araya gelmek, keyifle güneşlenmek veya gün batımı öncesi dinlendirici bir seyirde bulunmak… Bir butona basarak yukarı veya aşağıya hareket ettirilen masa her türlü aktivite için istenilen ortama kavuşmanızı sağlar.

Şeflere uygun tasarıma sahip şık Corian® tezgahlı açık hava mutfağındaki yiyecek hazırlığınız misafirleriniz için görsel bir şölene dönüşecek. Sürgülü kapak altına gizlenebilen entegre evye, özel tasarım evye bataryası,  paslanmaz çelik panele sahip yüksek hacimli çekmeceli tip Isotherm buzdolabı, tezgaha entegre çöp kutusu ve dolap kapağı arkasındaki kağıt havlu tutacağı ile her şey yerli yerinde ve el altındadır. StarBoard® malzemeden yapılmış derin çekmeceler tüm mutfak aletlerinizi tencerelerinizden ayırır ve onları bulmaya alışık olduğunuz yerde tutar. Opsiyonel bir 220V elektrikli ızgara güvertenin arka kısmında yapılmış özel yerine mükemmel oturarak istekli şeflerin açık havada becerilerini göstermesine imkan tanır…

 HAYATINIZIN EN UNUTULMAZ ANLARI BURADA YAŞANIRformula offshore motoryat offshore tekne keyfi

Açık alanda oturmayı tercih edenler offshore motoryat 430 SSC’nin baştan sona uzanan kademesiz zemininde dümdüz öne doğru ilerleyebilirler. Burunda çepeçevre yer almış olan koltuk istenilen her yönde manzaraya hakim olmalarını sağlayarak misafirlerinize iyi vakit geçirtir. Üç kişinin oturabileceği genişliğe sahip öne bakan koltuk sancak taraf boyunca öne doğru devam eder. Ön noktada bir kıvrım daha yaparak iskele tarafına doğru dönen ön oturma grubu cömertçe oturma alanı sunar. Çift bardak tutucunun şık bir Corian altlık içinde yer aldığı katlanır bir kolçak konforunuzu artırmaktadır. Kullanılmadığında koltuğun tüm genişliğinden faydalanmak için kolçak yukarı kaldırılır.

Elektrikle hareket eden ve zemine kadar inebilen iki adet masa dolgu minderi ilavesiyle oturma grubunu güneşlenme locasına döndürmenize imkan verir. Koltuk altında yer alan çift bölmeli bir buzluk içecek ve atıştırmalıklarınızı serin ve el altında tutar. İskele tarafı koltuğun altında yer alan entegre çöp kovası büyük kolaylık sağlar. Uygun atmosferi sağlamak üzere iskele tarafında su geçirmez bir panel üzerinden müzik sistemi kontrol edilebilmektedir. Gölgeye ihtiyaç duyulduğunda standart olarak gelen Sunbrella kanvası kurmanız mümkündür.

formula offshore motoryat 430 SSC fonksiyonel koltuklarGÜNEŞLENME ALANI VE SUDA EĞLENCE

Suyla daha yakın bir bağlantı kurmak istediğinizde arkadaki güneşlenme locasının geniş alanından yararlanabilirsiniz. İster iç tarafta bulunun ister dışarıda suda vakit geçiren arkadaşlarınızla takılıyor olun, öne ve arkaya ayarlanabilen sırtlıklarla her ortama hakim olur, çok rahat edersiniz.

Güneşlenme locasının altındaki geniş bagaj alanı dört adet usturmaçayı ve dolgu minderlerini emniyetli şekilde muhafaza etmenin yanı sıra her türlü deniz oyuncağı ve aktivitesi için de yeterli alan sunar. Denize girme zamanı mı geldi? offshore motoryat 430 SSC’nin SmartZone tasarımı, geniş alana sahip yüzme platformundan çıkarılabilir tip T-merdivenle suya inmenizi sağlar. Denize girip çıkarken kimsenin yana çekilmesi ve rahatlığını bozması gerekmeyecektir.

Bilakis, 430 SSC’nin yüzme platformu neredeyse 5 metrekerelik müstakil bir alan sunmaktadır. Bu alanda yüzücüler rahatlıkla duş alabilir ve kimseyi rahatsız etmeden kurulanıp kimseyi yerinden etmeden tekrar kokpite geçebilirler. Platformdaki dört adet bardak tutucu, su geçirmeyen ses kontrol paneli ve güçlü JL Audio hoparlörler mekanın daha keyifli olmasını sağlayan öğelerdir.

430 SSC OFFSHORE MOTORYAT ÇOK KULLANIŞLI

430 SSC, seçeneklere yeni bir boyut getirmiş bir offshore motoryat olma özelliğini taşır. Her tarafa dağıtılmış 25 adet paslanmaz çelik bardaklık misafirlerin gün boyunca içeceklerle serinlemekten keyif almalarına yardımcı olur. Koltuk altlarından özel bölümlere kadar kolaylıkla ulaşabileceğiniz 13 adet eşya saklama alanı tüm malzeme ve eşyalarınız için yer sunarak ortalığın daima düzenli kalmasını ve güvenli seyirler yapmanızı sağlar.

Uygun yerlerde bulunan çift çıkışlı dört adet USB şarj portuyla mobil cihazlarınızı yanınızdan ayırmadan daima dolu tutmanız mümkündür. Akşam saati geldiğinde her bölgede yer alan beyaz ve mavi LED aydınlatma muhteşem bir ambians sunar. Opsiyonel su altı mavi LED aydınlatma ortamı daha da hoş hale getirmek için mükemmel seçimdir. Bunun ötesini isteyenler için de “Sound-to light” müzikli Işık Show paketi önerilir. Sound-to-light opsiyonu su altı aydınlatmanızı müziğe uygun ışık şiddetinde sınırsız renklere büründürerek tam bir görsel show yaşatır.

offshore motoryat 430 SSC salonÇOK ÇEKİCİ DEĞİL Mİ?

430 SSC’nin kamarası, bir dinlenme alanının çok ötesinde Formula Crossover tasarımı sayesinde adeta bir ev konforu sunmaktadır. Kumanda konsolunun hemen yanında iskele tarafta yer alan kapıdan kolaylıkla girilen kamaraya masif ahşaptan yapılmış üç basamakla inilir.

Kamaraya indiğinizde sizi ahşap dokulu zemin döşemesine sahip, 1,98m tavan yüksekliği olan ferah bir ortam karşılar. Geniş, açılır pencereler, tam teşekküllü bir alt mutfak, yemek ve oturma köşesi, WC-duş kabini, tekne sahibine ayrılmış yataklı arka bölüm Super Sport kabin yapısını Crossover tasarımına taşımaktadır. Ultraleather deri kaplı oturma locası derin ve geniş bir yapıya sahip olup dostlarla akşam yemeği veya eğlenceli bir birliktelik için harika bir alan niteliğindedir. Ortasında yer alan cilalı ahşap masa istendiğinde bir butona basarak aşağı indirilebilmekte ve üzerine gelecek dolgu minderleriyle bu mekan çift kişilik konforlu bir geceleme alanına dönüşebilmektedir. Öne bakan sırt minderi yukarıya kaldırıldığında ayakların uzanabileceği ilave yer ortaya çıkar. Hemen yanıbaşınızda yer alan USB portuyla da cihazlarınızı kolayca şarj etmeniz mümkündür.

KABİNDE İKİNCİ MUTFAKtekne sahibi kamarası queen size çift kişilik yatak

Sancak tarafta yer alan özel tasarım alt mutfak, desenli açık renk ceviz ağacı(open grain Walnut finish) veya parlak yüzeyli diğer ahşap renkleri arasından sizin yapacağınız seçime göre imal edilmektedir. Tezgah uygun renkte Corian malzemeden yine sizin seçiminiz olacak ve taşlanmış paslanmaz çelik dekoratif aksan parçalarıyla daha da alımlı hale gelecektir. Büyük bir Corian evye ve katlanır tip döner başlıklı üst kalite Elkay® mutfak bataryası istendiğinde sürgülü kapakla tezgah içine gizlenebilmektedir. Tezgah üstü dolaba yerleşik mikrodalga fırın, ankastre elektrikli ocak, arkası kesme tahtası olan ocak kapağı, blender, opsiyonel Keurig® kahve makinesi ve tezgah içine gömme çöp kutusu mutfağın diğer özellikleri arasında sayılabilir. Sessiz kapanma özellikli, kırlangıç kuyruğu birleşimli gürgen çekmece takımı, açık ve kapalı tabak-çanak-fincan rafları ve tezgah üstü dolaplar tüm mutfak eşyalarını muhafaza eder. Bardaklarla şarap şişelerinin yer aldığı temperli camlı, mavi LED aydınlatmalı şık bir vitrin müthiş bir hava verir.

Soundbarlı ve Blu-ray™ DVD oynatıcılı 81 ekran(32”) LED/LCD HD televizyon sistemi siz ve misafirlerinizin eğlenceli zaman geçirmesini sağlar.

tekne dolapları ve ipad ile otomatik kontrol
BOLCA DOLAP İLE HER YER DÜZENLİ

Kabine inilen noktada, iskele tarafta yer alan çekmeceli tip büyük boy Vitrifrigo paslanmaz çelik panelli buzdolabı, ilave mutfak dolapları, çekmece ve içi sedir ağacı kaplamalı geniş bir gardrop gecelemeli seyahatlerde konforunuzu artırır.

İskele tarafındaki elektronik kontrol sütunu üzerinde Rockford Fosgate ses sisteminin uzaktan kontrol paneli, dokunmatik klima kontrol noktası, aydınlatma anahtarları ve LaunchPort® temassız-indüktif tip Formula için hazırlanmış Ipad® şarj noktası bulunur. Dijital switch sistemi tüm aydınlatmayı, klima sistemini kontrol edebildiği gibi navigasyon ekranını ve motor bilgilerini gösterebilmektedir. Ayrı bir aplikasyon ses sisteminin kontrol edilmesine de imkan verirken kabindeki hoparlör sayısı dörde çıkarılarak temiz bir ses elde edilmesi ve son derece hoş bir görünüm veren mavi LED aydınlatmayla ortamın harika bir havaya bürünmesi sağlanır.

FERAH VE TAM BOY-YÜKSEK TAVANLI WC KABİNİTekne tuvalet ve duş kabini - FORMULA

430 SSC offshore motoryat içinde yer alan ferah WC kabini Corian yüzeyli yekpare bir makyaj masasına ve Corian lavaboya sahiptir. Duvara montajlı şık tasarımlı bir Batarya dikkatleri üzerine çekerken alt dolap kapağında parlak yüzeyli ahşap desen kullanılmıştır. Corian kaplamalı oturacağı olan Duş alanı ve Vacuflush® klozet mevcuttur.

Kabininin arka kısmında perdeyle ayrılan kısımda sabit kurulu olan iki kişilik queen size Sensus marka hafızalı süngerli özel bir yatak yer alır. Tavan deri döşemeyle kaplanmış olup ayrı ayrı kullanılabilen okuma lambaları ve yastıklar mevcuttur. Eşyalar için özel yer ayrılmıştır. Temassız şarj sistemi ve ayak ucundaki derin eşya bölümlerinde bulunan USB şarj portlarıyla bu bölüm mükemmel bir dinlenme alanıdır. Soundbar aksesuarı da olan 32” LED/LCD HD TV ve Blu-ray DVD oynatıcının arkasındaki dolap ilave eşya yerlerine sahiptir.

 offshore tekne yatak odası FORMULA
HAYATI DAHA FAZLA ERTELEMEYİN;   BİZİ ARAYIN – SEÇİMİNİZDE YARDIMCI OLALIM

430 SSC, hızını ve oturaklılığını dünyaca ünlü Formula performansını sağlayan 21°’lik derin V-yapılı ve üstün FASᴲTech’ teknolojili gövdesinden almaktadır. Amaç ve eğlenceyi böylesine dengeli bir biçimde bünyesinde birleştiren ve her özelliğin ihtiyaçlarınızı karşılamak için tasarlanmış ölduğu böyle bir tekneyle hiç düşünmeden Offshore seyirlere çıkabilirsiniz. Tüm Dünyaların en iyisini – Formula 430 Super Sport Crossover’ı deneyimlemek üzere şimdiden plan yapmaya başlayabilirsiniz!

[elementor-template id=”3984″]