400 Super Sport Crossover

satılık motoryat arıyorsanız kamarlı motoryat FORMULA lüks motoryat

Özellikler

Lüks Motoryat Formula 400SSC


LÜKS MOTORYAT 400 SSC - OFFSHORE TİPİ!

Lüks Motoryat 400 SSC, Dörtlü Mercury® motorlarla offshore teknelerden beklendiği gibi üstün bir performans sergiliyor. 4 x 300 veya 4 x 350 HP Verado motor grubu iyi bir performans vermekle beraber daha fazlasını isteyenler için 4 x 400 HP Mercury Racing  serisini tercih edebilirler. Elektronik kontrol edilen gaz-vites koluna ve manevrayı inanılmaz kolaylaştıran Joystick’e sahip 400 SSC, şık ve tam donanımlı bir kumanda konsoluna ve deri kaplı, açısı ayarlanabilir paslanmaz çelik direksiyona/dümene sahiptir.

LÜks Motoryat baş oturma grubu


BAŞ TARAFTA KEYİFLİ OTURMA GRUBU

Misafirleriniz baş tarafı çevreleyen oturma grubunda etrafı her yönden görmenin keyfine doyamayacaklar. Öne doğru bakan üçlü koltuğun ortasında açılır tip bardak rafı ve yerden elektrik kumandalı yükselen çift masa gibi hoş detaylar kullanışlılığı artırmaktadır. Masalar orta yüksekliğe geldiğinde dolgu minderi ilavesiyle harika bir güneşlenme alanı ortaya çıkar.

Lüks tekne açık mutfak


AÇIK HAVADA MUTFAK

Şeflere ilham verecek nitelikteki açık hava mutfağında yapacağınız hazırlıklar görsel bir şölene dönüşsün! Kapalı alanda değil eğlencenin odağında kalın. Corian® Tezgah, sürgülü kapakla gizlenebilen ankastre fiber evye, özel tasarım batarya, çekmece tipi buz dolabı, tezgah içi çöp kovası, dolap içi kağıt havlu askısı… Su emmeyen özel Starboard® malzemeden çekmeceler ve ara bölmeleri tüm malzemeyi korur ve yerinde tutar.


SANAL TUR - 400 SSC

İşte Yepyeni Lüks Motoryat 400 SSC -

Crossover Ailesinin En Yeni Üyesi 

Satılık lüks motoryat

 
Lüks Motoryat – 400 Super Sport Crossover
ile “Devrim yaratmaya aday” Formula Crossover filosu yeni bir bireye kavuştu!

Bu yeni katılımla beş modele kavuşan Crossover filosu sağlam adımlarla büyüyerek alışılagelmiş teknecilik deneyimini tamamen değiştiriyor.

Efsanevi 430 SSC modelinden sonra aynı özelliklere sahip daha compact yapıdaki  400 SSC, yepyeni bir konseptin takipçisi konumundadır. Super Sport Serisinin güvenilir offshore performansına, çok yönlü bowriderların açık burun özelliğine ve eşsiz Formula CBR serisinin kabin öğelerine sahip 400 SSC, her modelin en iyi yönlerini tek bir modelde tekne severlere sunuyor. 

12,19m(40′) boyunda, 3,66m(12′) eninde 21°’lik derin V-yapılı bir gövdeye sahip olan 400 SSC ilk olarak 2018 Eylül ayında Newport Boat Show’da görücüye çıktı.


YİNE BİR "TASARIMCI - JOHN ADAMS" HARİKASI 

Neredeyse 37 ayak – 11,3 metre boyunda düzayak güverte alanına sahip olan 400 SSC, Formula Crossover SmartZone™ konseptiyle üretilmiştir. Bu konsept değişik aktiviteler için farklı alanlar sunarken misafirlerin birbirleriyle iletişimlerini kuvvetlendirmelerini ön görür. Kabin içinde yemek yenebilecek U-düzen bir oturma grubu bulunmaktadır. Oturma grubu dolgu minderleri ilave edildiğinde iki kişilik konforlu bir yatma alanı sunmaktadır. Ayrıca tekne sahibi için ayrılmış hafızalı süngerli Queen size çift kişilik yatağa sahip bir kısım mevcuttur. Lüks motoryat 400 SSC’nin hem dışarıda açık mutfağı hem de kamara içinde evye ve Mikrodalga fırını olan mutfak bölümü vardır. WC kabini ayakta durulabilen ferah bir yapıya sahiptir.


LÜKS MOTORYAT 400 SSC'DE HER ŞEY KONFORUNUZ İÇİN

400 SSC, tüm tekne sevdalılarının öncelikli tercihlerine cevap verecek özelliktedir. Teknenin tüm genişliği boyunca tavana kadar uzanan tam boy ön cam sistemi muhteşem bir görüş açısı sunmakla kalmayıp inanılmaz bir ferahlık sağlamaktadır. Bu yapısıyla lüks motoryat 400 SSC, önünde oturma grubu olan teknelerin pilot kabini şeklindeki dar güverte kabinlerini  çağın gerisine itmektedir. Fiberglass hardtop tavanda yerleşik tam genişliğe sahip elektrik kumandalı cam sunroof sayesinde gökyüzünü selamlayabilirsiniz. Burun kısmındaki geniş koltuklardan üç kişilik kaptan koltuğuna hatta arkadaki u-düzen locaya kadar uzanan oturma grupları herkes için bol yerleşim seçeneği sunmaktadır. .


400 SSC KEYFİNİZE KEYİF KATAR

lüks motoryat güvertesi18.000 BTU’luk sıcak-soğuk dijital kontrollü klima, standart Rockford Fosgate® marka müzik sistemi gibi donanımlarla güvertenin havası tamamen keyfinize göre şekil alır. Siz ve misafirleriniz telefon ve Ipodlardaki en sevilen parçaları standart Bluetooth bağlantısı sayesinde müzik sisteminden dinleyebilirler. Her tarafta bulunan çift çıkışlı USB portları  mobil cihazların daima şarjlı kalmasını sağlar. Krom çerçeveli mavi LED arka aydınlatmaya sahip 600W’lık amplfikatörle güçlendirilmiş 10 adet JL hoparlör gerçekten muhteşem bir ses vermektedir. Buna ilave 200W’lık mavi led arka aydınlatmalı bir Subwoofer sistemi daha da doyurucu hale getirerek harika bir atmosfer elde etmenizi sağlar.


DÖRTLÜ DIŞTAN TAKMA VERADO'LARLA GÜÇ ELİNİZİN ALTINDA

Lüks Motoryat kaptan köşkü400 SSC’nin Formula’nın offshore mirasından pay aldığını, kumanda konsoluna baktığınızda görürsünüz. Kumanda konsolunun önünde yer alan koltuk bir yandan emniyetli, sağlam bir oturuş sağlarken diğer yandan da olabildiğince konfor sunmaktadır.  Öyle ki, üçlü koltukta herkes ayrı ayrı koltuk alt minderinin konumunu değiştirerek ister ayakta, ister dayanarak yarı oturur vaziyette, ister yerinde oturarak seyirde olabiir. İki kademeli bir ayak basma yeri ilave rahatlık sağlar. Sağlam yapıya sahip son derece şık kumanda konsolunda iki adet Raymarine dokunmatik-renkli ekranlı Axiom 12 GPS navigasyon cihazı yer alır. Likit siyah yüzeyli panele yerleştirilmiş olan Navigasyon cihazları istenirse opsiyonel sunulan Axiom XL 16 veya daha büyük ekranlı XL 19 modeline yükseltilebilir. Kumanda panelinde ayrıca Mercury®’nin SmartCraft VesselView™ özellikli DTS dijital motor kontrol ekranı, su geçirmeyen aydınlatmalı kumanda butonları, dijital switchler ve opsiyonel kablosuz iPad™ kontrol tableti bulunur.

Güverte aydü remote vites-gaz kolu, Mercury® Joystick ve açısı ayarlanabilir deri kaplamalı şık paslanmaz çelik direksiyon/dümen ile bu lüks motoryatı kullanmak hem çok rahat hem de çok keyiflidir. Mercury Verado 350, 400 veya 450 HP’lik Racing modelleriyle ihtiyacınız olan performansı alabileceksiniz ama 1800 HP’lik güce hükmetmek bir başka keyif! Teknenizi şimdi kendiniz tasarlayabilirsiniz


400 SUPER SPORT CROSSOVER HER YÖNDEN ÜSTÜN

400 SSC’nin sıradan bir lüks motoryat olmadığını, Formula’nın offshore mirasından pay aldığını, kumanda konsoluna baktığınızda görürsünüz. Kumanda konsolunun önünde yer alan koltuk bir yandan emniyetli, sağlam bir oturuş sağlarken diğer yandan da olabildiğince konfor sunmaktadır.  Öyle ki, üçlü koltukta herkes ayrı ayrı koltuk alt minderinin konumunu değiştirerek ister ayakta, ister dayanarak yarı oturur vaziyette, ister yerinde oturarak seyirde olabiir. İki kademeli bir ayak basma yeri ilave rahatlık sağlar. Sağlam yapıya sahip son derece şık kumanda konsolunda iki adet Raymarine dokunmatik-renkli ekranlı Axiom 12 GPS navigasyon cihazı yer alır. Likit siyah yüzeyli panele yerleştirilmiş olan Navigasyon cihazları istenirse opsiyonel sunulan Axiom XL 16 veya daha büyük ekranlı XL 19 modeline yükseltilebilir. Kumanda panelinde ayrıca Mercury®’nin SmartCraft VesselView™ özellikli DTS dijital motor kontrol ekranı, su geçirmeyen aydınlatmalı kumanda butonları, dijital switchler ve opsiyonel kablosuz iPad™ kontrol tableti bulunur.

Güverte aydınlatması LED olup beyaz ve mavi renk ışığa ayarlanabilmektedir. Şık likit siyah panelli kilitlenebilir bir torpido gözü değerli eşyaları saklamanıza imkan verir. Çift USB Şarj portlu yastıklanmış bir tabla şarjdaki telefonunuzun ekranını görebilmenizi sağlar. Seçiminize göre dörtlü Mercury 300HP veya 350 HP Verado dıştan takma motorlar ihtiyacınız olan gücü fazlasıyla verecektir. Elektronik kontrollü remote vites-gaz kolu, Mercury® Joystick ve açısı ayarlanabilir deri kaplamalı şık paslanmaz çelik direksiyon/dümen ile bu motoryatı kullanmak hem çok rahat hem de çok keyiflidir.


AKICI, GÜVEN VERİCİ OTURAKLI SEYİR

İster Offshore seyirde olun ister ulusal sularda gezinin, seyriniz hep Formula tarzı olacaktır: Akıcı, güvenli ve yüksek hızlarda dahi son derece oturaklı. Misafirlerinize Formula performansını ve lüksünü sunun. Güvertede altlarında bolca eşya saklama yeri bulunan, şık işlemelerle bezenmiş, aksan renkleriyle tamamlanmış, görkemli kontürlere sahip koltuklarda misafirlerinizi rahat ettirin. Teknede geçirilecek zamanın eğlenceli olması için SmartZone tasarım özelliği her santimetrekareyi değerlendirmiştir. İki ayrı dinlenme alanı, iskele tarafındaki oturma grubu ve sancak tarafındaki geniş U-şekilli koltuk yemek yemek, güneşlenmek veya hoş bir gün batımı seyrinde bulunmak için çok yönlü alanlar sunar. Siz ve misafirlerinizin aktivitelerine daha geniş yer ayırmak için arka oturma grubundaki masa bir buton dokunuşuyla alçaltılabilmekte ve üzerine dolgu minderleri ilave edilebilmektedir.


LÜKS, KONFOR ve HAYATINIZI GÜZELLEŞTİREN DONANIMLAR

Açık havada tekne mutfağı
Açık alanda iskele tarafında yer alan mutfak tezgahı, alfresco tarzı keyfli sofralara ilham vermektedir. Genişletilmiş wetbar olarak da görülebilecek bu geniş tezgahın üstü şık görünüme sahip orjinal Corian® kaplamadır. Sürgülü Corian kapakla gizlenebilen ankastre fiberglas evyesi mevcuttur. Şık bir tasarıma sahip Elka® mutfak bataryası görünüme zerafet katmaktadır. Çekmeceli tip Isotherm buzdolabı çok kullanışlıdır. Ankastre çöp kovası, kağıt havlu tutacağı ve mutfak malzemelerinizi diğer malzemelerden koruyacak olan nem tutmaz sentetik StarBoard® malzemeden yapılmış çekmecelerle mutfak tezgahınız hem çok şık hem çok fonksiyoneldir. Mutfağınızın standart donanımından biri olan Cuisinart® marka blender tezgahın hemen yanındaki özel yerine yerleştirilmiştir. Soğuk tutmak istediğiniz daha fazla yiyecek-içecek için bulunduğu yerden dışarıya çekilerek ulaşılabilen özel YETI® Tundra® 35 buzluk da mevcuttur. Marifetlerini açık havada göstermek isteyen şefler için güvertenin arkasında özel ayrılmış yere mükemmel bir şekilde yerleştirilebilen Kenyon® elektrikli ızgara, sunulan ilave opsiyonlar arasında yer almaktadır.


EN ÖNDE OLMANIN HEYACANI VE GÜZELLİĞİ

Tekne baş oturma grubu - Bowrider
Türünün ilk örneği sürgülü cam geçişine sahip 400 SSC’nin en keyifli yerlerinden biri olan burun kısmına kademesiz düz bir zeminle geçilir. Çepeçevre döşenmiş konforlu oturma grubu nefes kesen bir seyir esnasında rahat ve güvenli oturma ve ortamın yapısını değiştirme imkanı sunmaktadır. Çift bardaklığa sahip açılır tip bir koltuk kolçağı, koltuk ön kısmında dekoratif Corian kaplı alanlar, ortadaki ön koltuk altında ankastre bir buzluk ve iskele tarafı koltuk altında entegre bir çöp kovası dikkat çeken özelliklerdendir. Masa iki ayrı parçadan oluşmaktadır. İhtiyaca göre yüksek veya alçak konuma yerleştirilebilmektedir. Alçak konumdayken üzerine gelen dolgu minderleriyle burun alanının geniş bir güneşlenme ve dinlenme alanına dönüştürülmesini sağlayabilmektedir. Bu keyifli bölüm için opsiyonel olarak sunulan “Subwoofer ve ses kontrol paneli” ile burun tarafı “Sunbrella gölgelik” beğeni gören seçenekler arasında yer almaktadır.


ÇOK YÖNLÜ - SmartZone - TASARIM

Arka tarafta yer alan ve sırtlıkları öne-arkaya ayarlanabilen güneşlenme locası, suya daha yakın olmak için idealdir. Güneşlenme locasının altındaki geniş bagaj alanı 4 usturmaçayı güvenli şekilde muhafaza eder. Daha da arkaya yöneldiğinizde SmartZone tasarımlı 4,3 metrekarelik (46 feetkare) geniş yüzme platformuna ulaşırsınız. SmartZone tasarım sayesinde ilave giriş çıkış noktası yapılmasına gerek kalmamıştır. Ayrıca denize ulaşım için koltuktaki misafirleri  arkaya geçiş için rahatsız etmek veya onlaradan izin istemek durumunda kalmazsınız. Yüzücüler arkada rahatça duş alabilir, kurulanabilir ve hiç bir rahatsızlık vermeden güverteye geçiş yapabilirler.

Lüks tekne koltuklarında güneşlenmekGüneşlenme locasındaki dört adet bardaklık içecekleriniz ve ufak eşyalarınız için mükemmeldir. USB şarj portu cihazlarınızın daima şarjlı kalmasını sağlar. Bunlara ilave olarak iskele tarafındaki kilitlenebilir malzeme dolabında bulunan müzik sistemi kontrol paneli ve platform üzerindeki JL hoparlörlerle arka tarafın daha eğlenceli bir mekan olması sağlanmıştır. Daha fazla gölge alan tercih edildiğinde tek bir buton dokunuşuyla Coupe tavandaki SureShade gölgelik arkaya doğru açılır.  400 SSC’de seçenek çoktur. Burundan güvertedeki her noktaya kadar kolay erişilebilen noktalara dağıtlmış 24 adet bardaklık içeceklerinizi ve ufak eşyalarınızı bırakmak için güvenli noktalar sunar. Kolayca erişilebilen koltuk altları ve iskele tarafındaki dolaplardan oluşan tam 13 ayrı noktada eşya ve ekipmanlarınız güvenle muhafaza edilir.


MOBİL CİHAZLARINIZ DAİMA TAM ŞARJLI

Mobil cihazlarınız şarj olurken yanınızda olmaları önemli, bunu biliyoruz. On adet USB şarj noktası cihazlarınızı her zaman dolu tutmak için yirmi bağlantı portu sunmaktadır. LED aydınlatmayı dilerseniz beyaz, dilerseniz daha hoş bir ambians için  mavi ışık olarak ayarlayabilirsiniz. Opsiyonel su altı mavi LED aydınlatma  ortamı daha da hoş hale getirmek için mükemmel seçimdir. Bunun ötesini isteyenler için de “Sound-to light” müzikli Işık show paketi önerilir. Sound-to-light opsiyonu su altı aydınlatmanızı müziğe uygun ışık şiddetinde sınırsız renklere büründürerek tam bir görsel show yaşatır.


LÜKS MOTORYAT 400 SSC'NİN MUHTEŞEM KAMARASI

Kamaralı lüks yat
Kamaraya giriş için kumanda konsolunun hemen yanında ortada yer alan kapı kullanılır. Masif ahşaptan yapılmış üç basamaktan indiğinizde 1,96m’lik tavan yüksekliğine sahip ahşap görünümlü ve dokunuşlu zemini, pencereleri ve tavan havalandırma heçleri olan olan şık ve ferah yekpare bir kamara sizi karşılar. Merkezinde Ultraleather® deri kaplamalı U şeklinde oturma grubuna sahip kamara, ev rahatlığını aratmayacak niteliktedir. Oturma grubunun ortasına iki adet cilalı ahşap yüzeyli masa yerleştirilebilmektedir. Arkadaşlarınızı davet ettiğinizde güzel bir yemek için kullanılabilecek masaların çift fonksiyonu vardır. Bir alt seviyeye indirildiklerinde, üzerlerine gelen dolgu minderleriyle bu mekanı konforlu çift kişilik bir yatma alanına dönüştürebilmektedirler. Öne bakan sırt minderi yukarıya kaldırıldığında ayakların uzanabileceği ilave yer ortaya çıkar. Hemen yanıbaşınızda yer alan USB portuyla da cihazlarınızı kolayca şarj etmeniz mümkündür.

Tekne mutfağı tam donanımlıLüks motoryat 400 SSC’nin kamarasında bulunan mutfak seçiminiz doğrultusunda istediğiniz renk ve dokuya sahip ahşap malzemeden üretilir. Mutfak tezgahı mobilyanıza uygun seçeceğiniz renge sahip Corian® malzemedendir. Lüks mutfak bölümünde geniş bir Corian evye, üst kalite ve şık katlanır tip mutfak bataryası, evye ve bataryayı gizleyen sürgülü bir kapak, entegre çöp kovası, mikrodalga fırın ve Keurig® marka kahve makinesi yer alır. Açık ve kapalı yeri olan mutfak dolaplarının içinde otomatik ve sessiz kapanan, kırlangıç kuyruğu birleşim yerine sahip gürgen çekmeceler bulunur. Çekmeceler aynı zamanda tabak ve fincan gibi malzemelerinizi muhafaza altında tutar.
81 Ekran(32”) LED/LCD HD televizyon ve Blu-ray™ CD çalar misafirlerinizin güzel vakit geçirmeleri için mükemmel bir konuma sahiptir.

lüks yat kamarasıKamaranın iskele tarafında paslanmaz çelik panele sahip çekmeceli tip büyük bir Isotherm buzdolabı yer alır. Yine burada çekmeceli bir eşya alanı ve içi sedir ağacı kaplamalı geniş bir gardrop, geceleme için ekstra konfor sunar.  İskele tarafında elektronik kontrol sütunu yer alır. Üzerinde Rockford Fosgate ses sisteminin uzaktan kontrol paneli, dokunmatik klima kontrol noktası, aydınlatma anahtarları ve LaunchPort® temassız-indüktif tip  ipad® şarj noktası bulunur. Dijital switchler tüm aydınlatmayı ve klima sistemini kontrol edebilmektedir. Navigasyon cihazlarının bir üst modelini seçtiğinizde müzik sisteminiz de bir üst donanım paketine sahip olur. Beraberinde bir de  Ipad® gelir. Dört kabin hoparlörüyle temiz bir ses dinlerken kablosuz Ipad® bağlantısı müzik sisteminin tüm kontrollerinin parmaklarınızın ucunda olmasını sağlar. Mavi LED aydınlatma ise ortamı harika bir atmosfere kavuşturur.


FERAH VE TAM BOY WC-KABİNİ

Lüks Yat tuvaletiGeniş WC kabininde Moen® marka son derece şık özel bir batarya kullanılmıştır. Ankastre lavabo, Corian tezgahlı bir makyaj masasının ucuna yerleştirilmiştir. Zemin ahşap dokulu kaplamaya sahiptir. Klozet VacuFlush® sistemdir. Duş mevcuttur.
Kabinin arka kısmında perdeyle ayrılmış bölümde hafızalı süngere sahip sabit Queen size çift kişilik bir yatak yer almaktadır. Böylelikle gecelemeler için her seferinde salon oturma grubunu yatağa dönüştürmeye gerek kalmaz. Döşeme kaplı başucu dolabına eşya, çarşaf ve yastık kılıfları konabilmektedir. İki adet çift çıkışlı USB şarj portunanun yer aldığı, opsiyonel kablosuz telefon şarj pedi ve ayak ucuna opsiyonel 81 Ekran(32”) LED/LCD HD televizyon ve Blu-ray™ CD çalar ilave edilebilen bu alan dinlenmeye çekilmek ve geceleri uyumak için mükemmeldir.


YENİDEN DOĞUŞA HAZIR OLUN!

Lüks motoryat 400 SSC, yüksek hız ve oturaklılık sunan dünyaca ünlü Formula performansını verebilmesi için, kademeli tip FAS3Tech® gövdeye sahiptir. Artık deniz severler konvansiyonel dar bir güverte kabinine sıkışmaktan kurtulup denizler üzerindeki maceralarını olması gerektiği gibi yaşayabilirler. 33 feetten 43 feete, 10,06m ile 13,11m arası boylarda beş farklı modelden oluşan Formula Crossover filosu sağlam adımalarla genişlemeye devam etmekte ve farklı modellerin avantajlarını toplayarak tek bir modelde sunmaktadır. Filonun en yeni üyesi ile – 400 Super Sport Crossover ile yeniden doğuşa hazır olun!

[elementor-template id=”3984″]