380 Super Sport Crossover

lüks-motoryatlar-lüks-tekneler-Formula-380SSC

Özellikler

satılık lüks tekneler içinde en güzeli FORMULA


LÜKS TEKNELER ARASINDA LİDER FORMULA

Lüks tekneler üreten ve tasarımlarıyla daima dikkatleri üzerine çeken FORMULA, 380 SSC ile beklenti çıtasını daha da yükarı çekti. Bowrider keyfini offshore sürat teknesi performansı ve lüks yat konforuyla birleştiren SSC serisi adeta devrim yaratcak nitelikte yepyeni bir konsept. Istenirse hidrolik su içine inebilen opsiyonel uzatılmış yüzme platformlu 380 SSC, snack masası ve tüm yeni özellikleriyle benzersiz imkanlar sunuyor.

Lüks tekne crossover bowrider SSC 380 FORMULA


HERKESİN OLMAK İSTEDİĞİ YER

380 Super Sport Crossover, misafirlerinizin harika vakit geçireceği, 330 derece oturma imkanı veren bir koltuğa sahiptir. Koltuk altlarında eşya koyma yeri, çöp kutusu ve buzluk mevcuttur. Ortaya ilave edilebilen iki masa çift yüksekliğe ayarlanabilmektedir. Alt konumdayken üzerine gelen dolgu minderleriyle harika bir güneşlenme locası elde edersiniz.

Kamaralı Lüks motoryat Formula boat


ÜÇLÜ OUTBOARD GÜCÜ

Çok yönlülüğü ile göze çarpan ve sıradışı performans sergileyen 380 SSC, seçiminize göre çift sterndrive veya 350 / 400 / 450 HP gücünde üçlü Verado/Racing motor grubuyla gelmektedir. Geniş yüzme platformu, zemine entegre çift merdiveni, popout emniyet uzantılı 6 bardaklığa sahip standart sport barıyla denizler üstündeki en güzel anılarınıza hazır olun


SANAL TUR - 380 SSC

Lüks Tekneler Arasında Parmakla Gösterilen Macerasever -

FORMULA 380 SSC

Lüks Tekneler 380 SSC380 Super Sport Crossover,  gücünü çift sterndrive – kuyruklu tip içten takma motordan almaktadır. Super Sport lüks tekneler serisinde kendini kanıtlayan kademeli FAS³Tech® teknolojisini kullanan 380 SSC, 21 derecelik V-yapı gövdesiyle üstün performans gösterirken suya çok iyi tutunma özelliğine sahiptir.

Bowrider yapıya sahip 380 SSC bir yandan güvertenin tamamını olanca eniyle kullanım alanı olarak sunarken diğer yandan tam donanımlı kamarasıyla teknede geceleme imkanı sağlıyor. Bu sınıftaki lüks tekneler arasında hiçbir marka, 380 SSC’ın verdiği gibi evinizdeymişsiniz hissini vermez: Baştan aşağı kademesiz düz bir zemin üzerinde yer alan bir güverte; yatağa dönüşen salon oturma grubu ve arka queen size yatak ile 4 kişilik geceleme imkanı; kamarada evyeli, mikro dalga fırınlı bir mutfak ve ayakta rahatça durulabilecek tavan yüksekliğine sahip bir duş-WC kabini 380 SSC’yi lüks tekneler arasında ilk sıradaki özel yerine konumlandırmaktadır. Diğer üreticiler kamara yaşam alanını ikiye ayırmak veya wc ve mutfak elemanlarını aynı ortama yerleştirmek gibi kestirme yollara başvurmaktan rahatsız olmazken, Formula, merkez veya çift konsollu teknelerde görülen klostrofobik kamaralardan uzak, ferah, gerçek bir yaşam alanı sunar

GENİŞ KOKPİT
FORMULA Lüks tekneler size konfor sunar

Motorla açıp kapatılan cam sun-roof’a sahip geniş hardtop tavanın eni, teknenin eni kadardır. Tavandan aşağıya uzanan ön cam tek parça olduğundan geniş ve net bir görüş açısına sahiptir. Ön camın iskele taraftaki sürgülü kısmını açtığınızda davetkar baş oturma grubu sizi yanına çağırır. 380 SSC’deki alternatif yaşam bölümleri daha fazla özgürlük demektir. Baş kısımdaki geniş 330 derece dönüşlü koltuktan üçlü kaptan koltuğuna ve arka kısımdaki U-şekilli koltuğa kadar tüm oturma grupları SmartZone™ konseptiyle tasarlanmıştır. SSC serisi lüks teknelerde odak noktası olan bu tasarım, misafirlerin birbirleriyle daha fazla iletişimde bulunmalarını kolaylaştırmayı öngörür.

Lüks tekneler size her birçok konfor sunar. Formula size daha fazlasını sunar. Kokpit alanının havasını dilerseniz 18.000 BTU’luk dijital klimayla serinletebilir veya gerektiğinde ısıtabilirsiniz. Rockford Fosgate® radyo-mp4 çalar standart olarak Bluetooth özelliklidir. Siz ve misafirleriniz dilerseniz flash hafızadan, dilerseniz mobil cihazlarınızdan en sevdiğiniz parçaları 600W amplifkatör ve 200W Subwoofer’a ile güçlendirilmiş ses sisteminden dinleyebilirsiniz. Mavi LED arka aydınlatmaya sahip şık krom çerçeveli 10 adet JL Audio® hoparlör ve subwooferdan gelen temiz ve doyurucu ses keyfinize keyif katacak.

MÜKEMMEL “ÜÇLÜ KAPTAN KOLTUĞU”
SSC lüks tekneler koltuk

430 SSC ve 400 SSC modellerinde görülen üçlü kaptan koltuğu 380 SSC’ye de akıllıca bir şekilde entegre edilmiştir. Üstün bir ergonomik yapıya sahip olan bu koltuk vücuda mükemmel destek sağlar. Her alt minder ayakta durmaya, yüksekte veya normal oturmaya imkan verecek şekilde katlanabilmektedir. Ayrıca, SSC lüks tekneler konforunuzu artırmak üzere farklı yüksekliklere ayarlanabilen ayak basma yerlerine sahiptir.

Likit siyah panele sahip kumanda konsolu, dokunmatik – renkli bir Raymarine Axiom 12 inch  GPS navigasyon cihazı barındırır. Dilerseniz bu donanımı 2 adet 12 inch veya 2 adet 16 inch cihaza upgrade edebilirsiniz. Kumanda konsolunda ilave olarak Mercury® SmartCraft VeselView™ dokunmatik – renkli motor kontrol paneli, aydınlatmalı su geçirmez switchler, içecek ve eşyalarınız için birer paslanmaz çelik bardaklık yer alır. Telefonunuzu özel yastıklanmış bölümde emniyet içindeyken temassız şarj özelliği sayesinde şarj olur ve bu esnada göstergelere olan görüşünüz bölünmez. Ayrıca USB çift çıkışlı şarj noktası da mevcuttur. Hemen altta kilitlenebilir bir torpido gözü değerli eşyalarınızı saklamak için mükemmeldir.

 LÜKS TEKNELER – YÜKSEK PERFORMANS ve TEKNOLOJİ

lüks tekneler serisinin kullanımı kolayFORMULA 380 Super Sport Crossover, çift MerCruiser® 8.2 MAG HO 430 HP’lik motorlardan veya 520 HP’lik çift Mercury Racing® motorlardan aldığı güçle komutlarınıza anında cevap verir. Gaz ve vites kolu DTS sistem / dijital kontrollüdür. Dümen/Direksiyon sistemi de aynı şekilde dijital kumandalıdır.

Standart olarak mevcut olan Joystick sayesinde yüksek manevra kabiliyetine sahip olursunuz. Deneyimli kaptanların dahi tercih ettiği Joystick ile SSC lüks tekneler serisinin kullanımı hem çok kolay hem çok avantajlıdır. Parmak uçlarınızla vereceğiniz joystick hareketlerine göre tekneyi ileri-geri, yan, çapraz hareket ettirebilir, olduğunuz noktada 360 derece döndürebilirsiniz. Bu sayede sıkışık yerlerde veya rüzgarlı havalarda dahi tekneye kolayca hükmedersiniz.

OTOMATİK PİLOT VE SKYHOOK ELEKTRONİK ÇAPA

SSC lüks tekneler serisinde diğer iki güzel özellik, otomatik pilot ve Skyhook-elektronik çapa’dır. Skyhook butonuna bastığınızda uydu haberleşmeli sistem sayesinde tekneyi demir atmaya gerek kalmadan olduğu noktada sabitleyebilirsiniz. Bu özellik kısa süreli beklemeler esnasında akıntı veya rüzgar sebebiyle istemediğiniz yönlere kaymanızı engelleyen çok yararlı bir özelliktir. Standart olarak mevcut olan Active Trim özelliği sayesinde motorların kuyruk olarak adlandırılan su içindeki kısımları açılarını otomatik değiştirerek rahat ve verimli bir kullanım sağlar. Deri kaplı şık dümen/direksiyon simidini dilerseniz daha dik veya yatık olmak üzere farklı açılara tek bir buton dokunuşuyla ayarlayabilirsiniz.


LÜKS TEKNELER ve FORMULA TARZI

LÜKS TEKNE 380 SSC - FORMULA

İster iç sularda seyir halinde olun, ister offshore seyirde, gidişiniz tamamen FORMULA tarzı olacaktır: Hızlı ve akıcı, oturaklı ve güvenli. Misafirlerinizi FORMULA performansı ve lüksüyle şımartın: Çarpıcı kontrastları ve hassas işlenmiş dikişleriyle bakışları üzerine çeken koltukların altları tüm eşyalar için bolca yer sunar. Koltuk kenarlarında Corian kaplamalı alcove boşluklar telefon, gözlük ve diğer eşyalarınız için güvenli bir yer niteliğindedir. 380 SSC’nin Smart Zone tasarım özelliği sayesinde kesintisiz eğlence için her bir santimetrekare alanın en iyi şekilde değerlendirilmesi sağlanmıştır.

Farklı noktalardaki iki lounge alanı, sancak taraftaki U-şekil koltuk ve iskele taraftaki uzun koltuk, yemek yeme, güneşlenme ve günbatımındaki keyifli bir seyrin doyumsuz tadına varmanız için konfor alanları sunar. Arka oturma grubunda yer alan Corian yüzeyli masaları dilerseniz bir alt konuma getirebilir ve üzerine dolgu minderlerini ekleyebilirsiniz. Böylelikle geniş bir güneşlenme ve uzanarak dinlenme alanına sahip olursunuz..

AÇIK HAVADA MUTFAK ÇOK KEYİFLİ
Formula lüks tekne mutfağı

Güvertede yer alan açık hava mutfağının Corian® yüzeyli tezgahında çalışmak gerçekten çok keyif verici. Misafirlerle iletişimi kesmeden hünerlerinizi göstermenin herkesin hoşuna gideceğinden emin olabilirsiniz. Şık tasarıma sahip Elka® mutfak bataryası, sürgülü kapakla gizlenebilen evye, Çekmece tipi Isotherm paslanmaz çelik yüzeyli buzdolabı, entegre çöp kovası, kağıt havlu askısı ve mutfak eşyalarınızın birbirlerine temaslarını engelleyen su tutmaz StarBoard® çekmece takımı gibi detaylar hayatınızı hem kolaylaştırır hem de güzelleştirir. Cuisinart® blender mutfağınızın standart ekipmanlarındandır. Dilerseniz kaptan koltuğunun altında yer alan boşluktan sürgülü sistem çıkarılabilen bir Yeti® Tundra® 35 buzluk ilave ettirebilirsiniz. Ayrıca güvertenin arka kısmına becerilerini göstermeyi seven şefler için elektrikli Kenyon® ızgara ilave edilebilmektedir. Formula lüks tekneler üretirken daima ihtiyaçlarınızı ön planda tutar.

 SÜRGÜLÜ ÖN CAM GEÇİŞİtekne ön cam sürgülü

380 SSC’de ön camın Formula’ya özgü sürgülü sistem açılmasıyla hiçbir basamak ve kademeye takılmadan düz zeminden baş tarafa kolay bir geçiş sağlanır. SSC 380 tekneler baş oturma grubuBaş taraftaki koltuklar süratli gidişlerde oturanlara iyi destek sağlayacak yapıdadırlar. Alanı 330 derece çevreleyen oturma grubu iletişimi kolay hale getirir. Altı adet paslanmaz çelik bardak tutucu, koltuk altında buzluk ve çöp kovası ihtiyaçlarınızı kolayca karşılamanız için düşünülmüştür. İsteğiniz doğrultusunda Corian yüzeyle masalardan birini veya her ikisini yerine yerleştirebilirsiniz. Alt seviyeye alındıklarında üzerlerine gelecek dolgu minderleriyle baş koltuk grubu mükemmel bir uzanma-dinlenme-güneşlenme locasına dönüşür. Gölgede kalmayı tercih edeceğiniz zamanlar için baş oturma grubu brandası istenebilmektedir. Kullanışlı diğer bir opsiyon da müzik sistemini kontrol etmek için kullanabileceğiniz su geçirmez kontrol panelidir.

LÜKS TEKNELER ARASINDA KENDİ SINIFINDA EŞSİZ !

lüks tekneler üreten FORMULA

Formula Boats, 380 SSC ile öyle bir model yarattı ki, lüks tekneler üreten diğer firmalar şimdiden dikkatlerini bu modele yoğunlaştırdı. 380 SSC, sahip olduğu üstün özellikleriyle tekne severlerin beklenti çıtasını yükseltti.

Sevdiğiniz koya varıp dinlenmeye geçme zamanı geldiğinde arkadaki güneşlenme locasına geçebilirsiniz. Sırtlıklar öne ve arkaya ayarlanabilmektedir. Locanın altındaki geniş bagaj kısmında dört adet usturmaça yerleştirecek güvenli bir alan vardır. Dört adet paslanmaz çelik bardak tutucu, çift çıkışlı bir USB şarj noktası, iskele tarafındaki kilitlenebilir bölme yanındaki sudan etkilenmeyen ses sitemi kontrol paneli ve dışarıya bakan çift JL Audio hoparlörle arka tarafta geçireceğiniz zamanın tam keyfinize göre olması sağlanmıştır. 

Arka locada gölgede olmayı mı tercih ederdiniz?

lüks tekne gölgelik SureShade

Opsiyonel olarak sunulan elektrikli SureShade gölgelik bir buton dokunuşuyla hardtop tavandan açılarak geniş bir alanda gölge oluşturur. Arkaya devam ettiğinizde 380 SSC’nin SmartZone tasarımı sizi geniş bir platformdan suya ulaştırır. Platform altında yer alan bir merdivenle suya inebileceğiniz gibi ilave şık ve kullanışlı hidrolik su sporları platformundan da yaralanmak isteyebilirsiniz. Bu platformda dört adet paslanmaz çelik bardaklık, ahşap dokulu – bakım gerektirmeyen PlasDeck Teak kaplama ve platform altında bir de merdiven yer almaktadır. Tercihiniz ne olursa olsun, 380 SSC’nin akıllı tasarımı size maksimum düzeyde kullanışlılık sağlar.

TÜM DETAYLAR RAHAT ve KONFORLU LÜKS TEKNELER İÇİN

380 SSC’de rahatlık ön plandadır. Baştan aşağı yerleştirilmiş 26 adet paslanmaz çelik bardaklık içeceklerinizin ve küçük eşyalarınızın güvenli bir şekilde elinizin altında olmasını sağlar. Koltuk altlarından iskele tarafındaki kilitlenir bölmelere kadar, kolay erişilebilir 13 adet eşya muhafaza alanı, eşyalar, deniz oyuncakları ve muhtelif takımlar için özel ve güvenli yerler sunmaktadır. Her tarafa dağıtılmış çift çıkışlı 10 adet USB şarj noktası sayesinde mobil cihazlarınız 20 farklı noktadaki elinizin altında ve daima tam şarjlı olur. Formula lüks tekneler serisi son teknolojinin uygulamalarına önem verir Güverte LED aydınlatması mavi ve beyaz renk olarak seçilebilmektedir. Mavi ışığın verdiği hoş ambiyansı pekiştirmek için dilerseniz mavi su altı ışıkları ilave ettirebilirsiniz.

 TASARIM “MÜKEMMEL”

İskele tarafındaki kapıdan 3 basamakla tam donanımlı ferah kamaraya inilir. 196 cm yükseklmükemmel tasarım lüks tekneler FORMULAiğinde tavana, sabit ve açılan pencerelere sahip geniş kabin ev rahatlığı verecek niteliktedir. Özel vinil parkenin yüzeyi gerçek ahşap gibidir. Sizi ilk karşılayan, Ultraleather® deri kaplı, U biçimli, şık bir oturma grubu olacaktır. Oturma grubunun ortasında cam cila ahşap bir masa yer alır. Dostlarınızla keyifli bir akşam yemeği paylaşabileceğiniz bu ortam, masaları alçaltıp üzerlerine dolgu minderlerini yerleştirdiğinizde iki kişilik konforlu bir yatağa dönüşmektedir. Öne bakan sırtlığın yukarı kaldırılmasıyla yatak boyu uzatılmış olur. Hemen yanı başınızda bir de çift çıkışlı USB şarj noktası yer almaktadır.

KAMARADA İKİNCİ MUTFAK
Lüks tekneler - lüks mutfak

Sancak tarafta yer alan kabin içi mutfağının mobilyalarını farklı renk ve dokuya sahip ahşap örneklerinden zevkinize göre tayin edebilirsiniz. Mutfak tezgahında yer alacak Corian malzemeyi de örnekler arasından seçerek mutfağınızı kendiniz tasarlamış olursunuz. Corian malzemeden yapılmış hacimli bir evye ve katlanabilir şık bir batarya, mutfağınızı tamamlayan öğelerdendir. Bu öğeler sürgülü bir kapağın çekilmesiyle tezgah içine gizlenmiş olurlar. lüks tekneler - pratik çözümlerTezgah içine bir de çöp kutusu entegre edilmiştir. Micro dalga fırın mutfağınızın standart ekipmanıdır. Dilerseniz opsiyonel olarak sunulan Keurig® kahve makinesi mutfağınıza ilave olarak entegre edilebilir. SSC lüks tekneler size pratik çözümler getirir. Tezgah altındaki kapaklardan birini çektiğinizde ortaya çıkan sürgülü çekmece çatal-bıçak takımıyla diğer malzemeleriniz için şık ve kullanışlı, kırlangıç kuyruğu birleşimli ahşap bir bölme ortaya çıkarır. Aynı zamanda bu bölmenin altında  yer alan kağıt mutfak havlusu da kullanımınıza sunulur. Bölmeyi geri ittiğinizde, mekanizma sessizce kapanmasını sağlar. Üst dolaptaki bolca yer tüm tencere, bardak ve tabaklarınızı muhafaza edecektir. 81 ekran (32”) LED/LCD HD bir TV ve Blu-ray™ DVD oynatıcı siz ve misafirlerinize iyi vakit geçirmek için mükemmel şekilde konumlandırılmıştır.

Akıllı tasarımlı lüks teknelerFORMULA LÜKS TEKNELER AKILLI TASARIMLA HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIR

Kamaranın iskele tarafında yer alan büyük çekmece tipi Isotherm buzdolabı, dolap, çekmece ve sürgülü raf gecelemelerin daha konforlu hale gelmesini sağlar. İskele tarafta yer alan sütunda ayrıca Rockford Fosgate müzik sisteminizin kumanda paneli, dokunmatik klima kontrol paneli ve ışıkların switchleri yer almaktadır. İstek üzerine chartplotter erişimi ve aydınlatma ışık seviyesi için dimmer kontrolü eklenebilmektedir. Kabindeki dört hoparlörden temiz bir ses dinlenirken mavi LED ışıklar çok hoş bir ortam oluşmasını sağlar.

WC KABİNİ ŞIK VE FERAHkamaralı lüks tekneler WC kabini

Geniş duş/WC kabininde Corian tezgah içine yerleştirilmiş, uyumlu renge sahip bir fiberglas lavabo ve hemen başında üst kalite şık bir Moen® batarya yer alır. Ahşap dokulu yüzeye sahip dolap kapakları kontrast yaratarak ortamı güzelleştirir. Klozet, uçaklarda görmeye alışık olduğumuz  “Flush and Forget® Vacuflush®” sistemdir. Duş ve duş perdesi mevcuttur.

 TEKNE SAHİBİNE ÖZEL
Formula lüks tekneler üretir

Kamara arkasında tekne sahibi için ayrılmış olan kısım perdeyle bölünmüştür. Bu kısımda hafızalı süngerli, queen size çift kişilik bir yatak yer almaktadır. Böylelikle ana yatak bölümünü yatağa dönüştürüp hazırlama ihtiyacı ortadan kalkmış olmaktadır. Başucunda döşeme kaplı bir dolap, dekoratif yastıklar, iki adet çift çıkışlı USB şarj noktası bulunur. Ayak tarafında derin eşya dolapları mevcuttur. İstek üzerine buraya da 81 ekran (32”) LED/LCD HD bir TV ve Blu-ray™ DVD oynatıcı ilave edilebilmektedir. Bu özellikleriyle arka kısım harika bir dinlenme alanıdır. Formula lüks tekneler üretirken 60 yılı aşkın tecrübesinden faydalanarak size tasarımdan malzeme kalitesi ve işçiliğe kadar her noktada üstünlüğünü görebileceğiniz en iyi ürünleri sunar.

Hayatınız boyunca daima en iyiye erişmek için çalıştınız. O halde şimdi de Formula’dan daha azıyla yetinmeye çalışmayın. Bugünden bir adım atın! Bizi arayın, hayalinizdeki tekneyi zevkinize göre oluşturmanız için size yardımcı olalım.

FORMULA 380 SSC

Güverte Yerleşim Planı

FORMULA 380 SSC

Kamara Yerleşim Planı

[elementor-template id=”3984″]